Ohlasy

Milé čitateľky (a čitatelia :-),

chcela by som sa vám poďakovať za to, že ste našli odvahu vziať do ruky knihu od úplne neznámej autorky. Ďakujem vám za to, že ste ju neodložili po prečítaní prvých strán a tiež za to, že niektoré z vás si ju dokonca kúpili. Potešil ma priaznivý ohlas a taktiež množstvo recenzií. Niektoré boli vyjadrené iba ústne, iné sa objavili na internete a zopár z nich som dostala e-mailom. Všetky z nich ma povzbudili a utvrdili v presvedčení, že mám písať ďalej. Veľa z vás si našlo čas aj na napísanie recenzie – mnohé z nich sú naozaj krásne. Tu sú niektoré z nich:

Recenzia na Prázdniny s Huncútom (Knižná revue, 2.10.2013, číslo 20)

nájdete aj na:

http://www.litcentrum.sk/tmp/asset_cache/link/0000304239/kr_2013_20.pdf

Igor Válek sa literatúre pre deti a mládež venuje nielen prerozprávaním starých strašidelných príbehov, ale i recenzentsky. Dokonca nezaháľal ani cez prázdniny, na ktoré sme dnes už asi všetci zabudli, a čítal! Čítal knihu Prázdniny s Huncútom.

Môžete namietať, že už je dávno po letných prázdninách. Tak načo deťom pripomínať sladký čas nič nerobenia, ba vlastne robenia všetkého, čo počas školského roku nemôžu?! Teda minimálne preto, že nestihnú. Ja sa však skôr prihováram za to, aby sme ich pomaly naučili, že prázdniny – podobne ako pre dospelých dovolenka – je svojím spôsobom stav duše. V zmysle oddychovania a príjemného trávenia voľného času. Pravdaže v spoločnosti blízkych ľudí z rodiny, najlepších kamarátov a veľakrát i obľúbených zvieratiek. Svoje presvedčenie síce nemám podopreté pilierom štatistiky, no myslím si, že v tejto kategórii stále vedú psy.

Jedného takého neveľkého najdúcha s príznačným menom Huncút k detským čitateľom – a určite aj všetkým milovníkom hravých šteniatok – priviedla spisovateľka Jaroslava Kuchtová v knihe Prázdniny s Huncútom (Georg 2013). Zatúlaný (necitlivo odložený?) nezbedník s výmyselníckou povahou hodnou i nejedného dieťaťa sa v úvode rozprávania stáva vďaka Katke právoplatným členom rodiny Ondrušovcov. Z mesta odchádzajú prázdninovať na dedinu a začína sa roztáčať pestrofarebný kolotoč zážitkov a dobrodružstiev. Autorka sa (správne) rozhodla pre takpovediac psiu optiku, veľkú časť jednoliateho príbehu rozpráva práve Huncút. Tento prístup knihu nielen ozvláštňuje, ale núti aj detského čitateľa azda viac vnímať zvieratko ako živú bytosť. Ozaj, poznáte desaťročia populárne Čapkovo šteniatko Dášenku? Už má aj mladšieho brata a volá sa Huncút… Kto sa začíta do jeho príbehu, nájde veľa neprifarbenej radosti.

Igor Válek


Recenzie z internetu na Prázdniny s Huncútom (http://www.martinus.sk/?uItem=152179)

Názor čitateľa
Hodnotil/a
Jana, 25.8.2015
Milá

knižka, celkom vtipná. Zabavia sa pri nej nielen deti, ale aj rodičia. Rozprávačom príbehov je pes a to sa mi na knihe páči. Deti si takto uvedomia skôr, že aj zviera je živý tvor a nemožno sa k nemu správať ako k veci. Určite odporúčam.

Názor čitateľa
Hodnotil/a
Ľuba, 08.04.2014
Konečne

nejaká reálna knižka o psovi. Páčila sa mojim deťom aj mne, čítali sme ju spolu a tešili sa, čo zase vyparatí. Hlavný hrdina nám pripomínal nášho psa, príbehy sú živé, psy sa tak správajú. Knižka je veľmi milá, je fajn, že je tam veľa ilustrácií. Najviac oceňujem vtipný spôsob podania príbehov, vôbec sme sa nenudili pri jej čítaní.Recenzie z internetu na Kašlem na život bez lásky (http://www.martinus.sk/?uItem=78843)

Názor čitateľa
Hodnotil/a
Sandrika d., 5.6.2013
Kašlem na život bez lásky

Kniha sa mi páčila, dej bol zaujímavý, jediné čo by som vytkla, je to, že prvú kapitolu mohla autorka vsunúť do deja, nie to opísať hneď na začiatku, trochu to potom predznamenávalo dej. Inak nemám, čo by som vytkla. Zaujímavé čítanie.

Názor čitateľa
Hodnotil/a Jana Dratvová, 16.8.2013
Odporúčam
Knihu som zhltla ako obľúbený zákusok. Niektoré kapitoly mi naháňali hrôzu a v duchu som ďakovala „osudu“, že som sa nemusela s takým niečím v mojom živote stretnúť. Knihu by som odporučila ako „povinnú literatúru“, aby si mladý človek uvedomil, čo prinášajú drogy a ako rýchlo môžu ich životy dostať až na samé dno. Nikdy som nič nečítala taký živý opis účinkocv drog, pričom je to nenásilné, zaujímavo vpletené do deja a hoci to mrazí, čitateľ neprežíva len pád mladého dievčaťa ale aj jej rodičov. Hranica medzi láskou a takmer nenávisťou je veľmi tenká, niekedy stačí málo a dlhoročný vzťah sa rozbije za pár hodín. Bez lásky sa však žiť nedá, alebo ak dá…tak ťažko. Nad všetkými podobami lásky však kraľuje materinská láska, ktorá vypláva v plnej nádhere aj v tomto príbehu. Dojemný príbeh, poučný príbeh, veľmi pútavo napísaný, živý jazyk autorky mi veľmi vyhovoval. Zaiste siahnem aj po jej ďaľšej tvorbe, pretože som presvedčená, že budem tak isto nadšená ako aj pri tomto diele. Skvelé čítanie, odporúčam.

Názor čitateľa
Hodnotil/a
Monika, 19.5.2013
kniha sa čítala celkom dobre, aj dej bol celkom zaujímavý… zaujímavé opisy stavov pri drogovej závislosti, to ma celkom zaujalo, keďže som sa s tým ešte nestretla.

Názor čitateľa
Hodnotil/a
Jana Lukasová, 22.2.2013
výborná kniha, super sa číta, dobrý dej, bez chybičky

Názor čitateľa
Hodnotil/a Andrea, 28.6.2012
Odporúčam
prečítať si, veľmi dobrá kniha.

Názor čitateľa
Hodnotil/a Anna M., 13.12.2011
Prekvapila
Jedna z najlepších kníh, čo som v poslednom čase čítala. Výborný príbeh, vôbec nie bežný. Na slovenskú autorku (až tak ich nemusím) prekvapujúco dobre napísaný. Dokonca sa páčil aj mojej 18-ročnej dcére, a to je už čo povedať :))) Odporúčam, skvelé čítanie.

Názor čitateľa
Hodnotil/a Phillipa Marco, 9.1.2011
Viacrozmerný odkaz

V riadkoch tohto príbehu sú poprepletané tragické osudy viacerých ľudí, hlavne žien. Na jednej strane dievčatá s citovým zázemím alebo aj bez neho, no predsa na jednej lodi a na „najlepšej“ ceste k sebazničeniu sa. Na strane druhej dospelé ženy, obetujúce sa svojim deťom. Aj napriek črtajúcemu sa happyendu (aspoň u hlavných hrdiniek) v konečnom dôsledku je to vysnívané šťastie len akousi obetou pre šťastie druhého. Možno to takto v živote funguje. Možno je šťastie zakotvené práve tam a celoživotné hľadanie tohto fenoménu spočíva pre určitých ľudí v takomto obetovaní sa. Ktovie. Kniha má skutočne peknú, vystihujúcu obálku. Tvár ženy na nej vypovedá veľa. Je predobrazom hrdiniek diela (takmer každej v príbehu) – láska – utrpenie – polemika – túžba – smútok – radosť s obavami – v pohľade a mimike tej ženy sa pre mňa zračí panoptikum udalostí príbehu. A myslím si, že týmto spôsobom design obálky splnil svoj účel stopercentne. Lebo kniha je o ženách s ich žiaľom, radosťou, smútkom a snami, vnútornou aj vonkajšou krásou. Páčil sa mi rukopis autorky. Aj veľmi ťažké a nevšedné scény boli napísané autenticky akoby boli odžité. Oceňujem výchovný moment, ktorý pani Kuchtová zakotvila do knihy. Jej opis niekedy až brutálnych scén je výstrahou mladým ľuďom pred pádom na absolútne dno. Som presvedčená, že autorka pri svojom písaní okrem iného sledovala aj cieľ vystríhať pred zlom, ktoré môže v začiatkoch zavádzajúco hladiť a javiť sa ako dobro. Veľmi sa mi páči priama i nepriama kritika mamonu, čím kritizuje a súčasne vystríha aj svet dospelých. Nekonečná a chorá potreba mať stále viac si vždy vyžiada svoju daň (dane) presne ako píše pani Kuchtová. Pofidérna fatamorgána krajšieho zajtrajška s väčším množstvom peňazí a snívanie o hmotnom blahu nás každodenne uberá o prítomnosť a o blaho duševné. Je škoda, že táto kniha už zmizla z pultov. Oproti poniektorým slovenským rýchlo kvaseným tzv. bestsellerom, ktoré sú nám v kníhkupectvách neustále predostierané do pozornosti, má z môjho pohľadu oveľa vyššiu hodnotu. Ďakujem autorke za pekné chvíle strávené s jej dielom a za jej viacrozmerný odkaz. 

Recenzie na Túto noc nezaspím
(http://www.facebook.com/kuchtova.jaroslava.autorka/posts/…)
Recenzia zo dňa 30. januára 2013
od S.T.
knižka Túto noc nezaspím – ozaj luxus 🙂 prečítaná za pár hodín a to niekedy čítam knihu aj mesiac 🙂 , teraz som zhodou okolnosti zistila že aj Vašu dalšiu knihu Kašlem na život bez lásky mám prečítanú …a vtedy som si tiež pomyslela aká super napísaná kniha od slovenskej autorky 🙂 Naozaj veľmi príjemne hĺbavé čítanie. Veľmi pekne ďakujem a prajem vám úspech i v ďalšom písaní 🙂


 

Recenzia zo dňa 18.1.2010 (na adresu: autorka @ jaroslavakuchtova.sk)
Milá pani autorka.
Chcem sa Vám poďakovať za prekrásne napísaný román. Hoci už nepatrím medzi študentov (som štyridsiatnička), prečítala som ho jedným dychom a veľmi sa mi páčil. Požičala som si ho v knižnici, pretože od mladosti veľmi rada čítam. Mám doma takú sedemnásťročnú dcéru, krorej som ho odporučila i keď nezdedila po mne lásku k čítaniu. Chcem Vám popriať veľa úspechov v osobnom i pracovnom živote a hneď ako sa dostanem do mesta(som z malej dedinky na strednom Slovensku), moja prvá cesta povedie do kníhkupectva, kde pôjdem hľadať Váš ďalší román.

 S pozdravom ostáva Vaša verná čitateľka Jana.

Recenzia zo dňa 4.10.2008 (na adresu: autorka @ jaroslavakuchtova.sk)
dobry den,
volam sa alzbeta, som ucitelkou na zakladnej skole. byvam v trencine. chcem sa vam podakovat za uzasnu knihu tuto noc nezaspim. hned po prichode z knihkupectva som spominanu knihu zacala citat a samozrejme som ju musela docitat do konca. s citanim som skoncila nad ranom, vobec som tu noc nespala. po jej docitani som sa nachystala do skoly a vyrazila do prace. nestihla som pritom pripravit siedmakom pisomky kvoli vasej knihe:)). viete, aki boli radi? aj som im povedala pricinu mojej nepripravenosti. vasa kniha uz postupne koluje po celej skole.
pekny den, vela uspechov v praci aj mimo nej.
alzbeta

Recenzia zo dňa 17.7.2008 (na adresu: autorka @ jaroslavakuchtova.sk)
Takže milá pani Jarka,
chcela som sa Vám srdečne poďakovať za tak užasnú knihu, aká je Vaša kniha Túto noc nezaspím.
Dostala som ju na konci škol. roka za výborny prospech.
To som ešte netušila, ako ma táto kniha upúta…
Fakt ma fascinovala, čítam rada a často, a fakt som takúto užasnú knihu ešte nečítala, ďakujem Vám …
Tak krásne dielo, pri ktorom som si aj poplakala…
Budem Vám držať palce, aby sa Vám i ďalšie knihy vydarili tak, ako táto.
Určite budem Vaše knihy čítať aj naďalej…
Takže Vám držím prsty…
Vaša čitateľka Barbora…

Recenzia zo dňa 7.7.2008 (na adresu: autorka @ jaroslavakuchtova.sk)
Dobrý deň,

zo začiatku by som Vám hneď chcela po blahoželať k nádherne napísanému príbehu študentky Zuzany. Toto dielo ma priam fascinovalo a donútilo sa zamyslieť nad niektorými vecami vo svojom živote.

Musím sa priznať, že keď som prvý krát zobrala do ruky Vašu knihu ma skoro odradili prvé strany, lebo ma nejako nezaujala. Ale po pár dňoch som bola nútená zostať v posteli, a tak som sa k nej vrátila a donútila sa ju trochu prečítať ďalej. Keď sa začal dej ale rozvíjať som od seba odháňala ľudí a čítala ju nonstop až kým ma nezmohol spánok. Práve dnes ráno, som ju konečne dočítala.

Niektoré situácie ma priam dohnali k slzám a niektoré ma rozčarovali a spomenula som si na svojho priateľa, ktorý je bohužiaľ ďaleko odo mňa.

Dúfam, že budete pokračovať v písaní a nezostane to len nejaký koníček. Zaujímalo by ma, či chcete pokračovať v tomto príbehu, alebo už premýšľate nad iným.

S pozdravom ostávam,

Diana Gurová


 

Recenzie na Túto noc nezaspím z internetu: (http://www.martinus.sk/?uItem=49228

Názor čitateľa
Hodnotil/a Katarína, 30.11.2015
Super

Kniha je výborná, hoci už dávno nie som školáčka, páčila sa mi. A kniha Silnejšia ako osud od Jany Šulkovej mi pripadá akoby bola pokračovaním tejto knihy.

Názor čitateľa
Hodnotil/a Romanescu, 19.9.2015
Skvelá kniha

Chcem, aby tu bol aj jeden mužský príspevok. Myslím, že je to skvele napísaná kniha pre mladých a hlavne SŠ mládež, ale určite zaujme aj staršiu generáciu. Mňa osobne tento príbeh aspoň na chvíľu vrátil späť do študentských čias a mimoriadne ma zaujal. Je to tak vierohodne napísané, že autorke môžem len pogratulovať.

Názor čitateľa
Hodnotil/a Anna, 8.6.2015
Najkrajší príbeh lásky mladých ľudí dnešnej doby. Odporúčam čítač každej mladej babe. Kniha by sa mala stať klasikou tak ako Odviate vetrom alebo Anna zo zeleného domu.

Názor čitateľa
Hodnotil/a Romča, 14.4.2014
skvelé
užasná kniha , jedna z najlepších . troch sa mi to podobalo na džínsový dennik ale inak vrelo odporúčam :)))

Názor čitateľa
Hodnotil/a Zuzulka003, 7.1.2012
iba názor
Kniha je úplne super len ten konec mohol byť lepší 🙂 ale inak je super.. Bude aj pokračovanie neviete? 🙂 mohlo by. otom jak to z Lukášom zvládajú :)… od začiatku knihy sa mi k sebe tí dvaja hodili viac ako s Tomanom, ten mi bol nesympatický 😀

Názor čitateľa
Hodnotil/a Domi, 5.12.2011
Najkrajšia
Kniha je výnimočná svojím príbehom…

Názor čitateľa
Hodnotil/a Katarína, 22.10.2011
kniha ktora može byt dejom aj pravdiva nie len vymyslena supeer…:)

Názor čitateľa
Hodnotil/a Kika, 21.10.2011
akurat som ju docitala 😀 je to uplne naj kniha aku som kedy citala

Názor čitateľa
Hodnotil/a Slavka Husariková, 26.9.2011
Baby!!!§Je to uuplne úžasná kniha!!!Radím vám ju kúpiť alebo požičať,prečítať a neoľutujete!!!!Je to kniha plná všetkého možného!!!Napätia,lásky,pekných myšlienok no proste nemám na to ani slov…..!!!!…:) Vaša spolučitateľka SlaWush(14)

Názor čitateľa
Hodnotil/a Eva Csutorová, 16.8.2010
Túto knihu, som našla na poličke v izbe u mojej dobre kamarátky, názov ma zaujal tak som si ju zobrala domov, zhltla som ju za jednu noc, páčila sa mi, celý dej bol zaujimavý, Jediná vec ktora mi vadila, bola, že skončila s Lukášom

Názor čitateľa
Hodnotil/a Nikola, 16.7.2010
NAJNAJNAJKNIHA
Tato kniha je fakt SUPER a dokonca mi nevadili ani tie znamky (co sa im autorka ,,až tak vela venovala“) nevadili mi lebo to bol roman zo studentského prostredia a k nemu tie znamky patria a aj koniec bol pekny sice taky nedokonceny ale pekný 🙂

Názor čitateľa
Hodnotil/a Romana, 30.1.2010
čááu:D

táto kniháá je uplnéé geniáálná:D:Dmáám rada takéto knihý:Da potom ked ju prečitáám ták mi je luto že už žiadnu takú nemáám:D:D..a skončilo sa to dobréé aj ked to vypadalo akokeby sa s níím nerozlučiláá.:Dnewadíí..no proste NO1 :D:D

Názor čitateľa
Hodnotil/a kikuš:), 17.1.2010
Na začiatku sa mi to zdalo dosť vláčne, ale asi po 30. strane som sa do toho tak vžila, že som sa od nej nemohla odtrhnúť celý jeden deň:D:D supéér kniha vrelo odporúúčam:)

Názor čitateľa
Hodnotil/a Lenka, 7.1.2010
toto je uplne nejsuper kniha aku som kedy citala, asi na 227 strane je to uplne wau, velmi sa mi pacila som ju precitala za dve noci, hoci som boa potom rano unavena ale za ten zazitok to stalo.

Hodnotil/a Lindushaa, 27.12.2009
naaadherneeee
ja som nikdy moc nebola na citanie knih, vzdy som si radsej pribeh pozrela v telke, ale ked som precitala tuto knihu(este citam) tak ma to zacalo tak bavit ze ma to presvedcilo citat viac a viac a hned som si objednala dalsie 2 knihy….naozaj odporucam

Hodnotil/a Maja, 28.10.2009
Túto noc nezaspím
Hoci mám pomaly 5o.na krku, siahla som po tejto knižke a neobanovala som. Bol to dievčenský román a ja som s hrdinkou prežívala jej výhry a prehry. Môžem hodnotiť ako celkom v pohode…maja

Hodnotil/a Zuzana, 12.10.2009
ja síce nemám 16 rokov,ale mám 25, no táto kniha, ktorú som prečítala za 1 deň, sa mi dostala do ruky náhodou. A je fakt skvelá. Musím priznať, že slovenské autorky nemám veľmi v obľube, ale Jaroslava Kuchtová isto odteraz medzi ne patriť nebude. Vrelo túto knihu odporúčam

Hodnotil/a PetushQa, 8.10.2009
pODLA MňA, TOTO BOLA jedna z najlepších kních, ktoré som kedy čítala….Vrelo odporúčam….A koniec sa mi stašne páčil….Na našej škole máme strašne podobného učiteľa ako je Toman…xD….Čítajte!:-)

Hodnotil/a Eva, 10.9.2009
už mam prečitanych par knih a aj tato kniha sa dala čitať!!!

Hodnotil/a Luccy, 22.8.2009
naozaj sqele
Mam 16 rokov a cely zivot pred sebou pripadalo mi vzdy strata casu citat knihy no bol to zivotny omyl az kniha Tuto noc nezaspim mi otvorila oci 🙂 Je to jedna z najlepsich knih ake som kedy citala , je zo zivota zo skutocneho studenskeho zivota presne takeho aky je ziadne vymysly. Naozaj tol takto chodi. kniha ma naozaj velmi zaujala … A celkom som sa v nej nasla aj ked ja som zrovna do svojho profesora zalubena nebola . Ale je to naozaj tak Clovek sa bezhlavo zamiluje do niekoho kto ho odmieta no az ked otvori oc zisti ze ten kto onho naozaj stoji je pri nom 🙂

Hodnotil/a biuška, 16.6.2009
výborná

požičala mi ju sesterka, spočiatku som na ňu nemala čas, ale teraz ku konca školskeho roka som si nasla a uplne ma nadchla, citam ju iba druhy den ale ma vyborny dej a neviem sa dockat ako sa skonci 🙂 🙂

Hodnotil/a Sara, 17.5.2009
UžAS
Knihu som mala od kámošky ale idem si ju kupiť preto že sa jej neviem dočitať …asi ju precitam aj 100 krát a bude to malo… ten koniec na stuzkovej BOL PROSTE SUPER .. TAKE NIECO VYMYSLIET ..WAUU
SA TESIM NA NIECO PODOBNE 🙂 vačšina kníh sa neskončí zrozumitelne ale táto proste ..neviem najst slová 😛 moc diki spisovatelke 🙂 a prosíme dalsiu 😛

Hodnotil/a Jana, 17.5.2009
!!!
Dobry deň
Ja som si nahodne zasla do kniznice a vybrala si tuto knihu toti ž na prazdniny atd. no proste som si ju precitala uz 4x za sebou… je proste užasna-musím uznať že mna rozplakala- akurat sa to mohlo tak nejak na konci .. ale aj tak je to super…fakt ..už čakam kedy víjde dalšia …prosím nech to bude čo naskor 🙂
Jana

Hodnotil/a Biba, 26.3.2009
Uzasneee
Noo takze tuto knihu som precitala za 3 dni…poviem vam…uplne fantasticke to bolo…vyborny dej…proste ked som to raz zacala citat uz som sa od toho nedokazala odtrhnut…najlepsie bolo nakonci ako sa to skoncilo s Lukasom..tam na tej stuzkovej..fakt sa mi to hrozne pacilo…vrelo tuto knihu odporucam kazdemu..a chvalim autorku..dufam ze napise este mnoho mnoho podobnych knih :DD

Hodnotil/a Amy Lee, 16.2.2009
skvelá kniha 🙂
Takže…Jedna úžastná kniha,od ktorej sa neodtrhnete až dokým ju celú nedočítate:)Ja som ju prečítala za jeden deň.Skvelé,vrelo ju dporúčam každému.

Hodnotil/a SujoQ, 23.1.2009
Jaaaaj
UpLnE SuPeR KnIhA!!!!!!!!!!!!!!OdPoRuCaM!!!!!!!!!!!

Hodnotil/a Eva, 8.1.2009
No ako nehovorím že bola zlá ale spočiatku ma ako dosť nudila potom ked už hlavná hrdinka dostala rozum tak sa to dalo ale tak nebolo to zlé iba tošku spočiatku nudné:-)

Názor čitateľa
Hodnotil/a
Miriam, 6.1.2009
Táto knižka bola úplne úžasná, máloktorá knižka ma tak nadchne. Prečítala som ju za necelý týždeň. Určite odporúčam!!

Hodnotil/a aleyxssi, 29.12.2008
wow

tato kniha je fakt super …. ešte ju čitam ale stále sa nemôžem od nej odtrhnúť čo ma tak upútala 🙂
no odporúčam ju … 🙂

Názor čitateľa
Hodnotil/a Vanessa, 2.11.2008
Kniha bola uplne perfektnáááá.Precitala som ju za den.Zo zaciatku ma az tak nebavila,ale potom sa to rozhodlo a nemohla som prestat.Najprv sa mi pribeh zdal podobny s dzinsovym dennikom,ale bol uplne iny.Vdaka za super knihu,len skoda,ze bol vymysleny.V knihe som nasla aj seba,ale inym sposobom.

Hodnotil/a mata, 16.10.2008
super

je to fakt super kniha…zo zaciatku ma to moc nebavilo ae v strede som sa do toho pustila a fakt som vecer ani spat ist nechcela lebo ma to velmi chytilo…a ten koniec ma dojal ako mu vyznala lasku som skoro plakala.. thaqyto typ knihy som citala prvykrat som ju dostala na meniny ale vazne super precitajte si ju

Hodnotil/a Betty, 18.9.2008
Super
Prečítala som túto knihu a musím skonštatovať, že je zaujímavá, no miestami sa mi zdalo, akoby tam čosi chýbalo, nejaká „šťava“, avšak to môže byť spôsobené mojou náročnou povahou, čiže berte to s rezervou:D Koniec-koncov, neľutujem, že som si ju kúpila a prečítala 🙂 Odporúčam ju aj iným čitateľkám, ktoré obľubujú študentské a pravdivé romány 🙂

Ho
dnotil/a Tanika, 16.9.2008
Super
Vyborna kniha. Precitala som ju za jeden den. Obcas som mala pocit, ze to autorka pise o mne. Uplne som sa v tej knihe videla.

Hodnotil/a Barunka, 26.8.2008

Paráda….
perfektná kniha…veľmi sa mi páči….chvílkami som mala pocit, akoby autorka opisovala našu triedu 😀

Názor čitateľa
Hodnotil/a veronika, 15.8.2008
jedna z najlepsich knih ake som citala